Psíky

<h2>Atos</h2>

Atos

Atos je ca 3 ročný psík, taký menší mix retrievera, alebo väčší mix kokríka - má 15 kg. Bol vyhodený z auta v jednej dedine, kde sa potom pár dni túlal. Atos je veľmi priateľský psík, na veterine, kúpani i strihaní pekne spolupracoval. Stále krúti chvostíkom a veľmi sa teší z ľudí, pozornosti, spoločnosti. Keď sa zabýva, vie pekne ostať sám doma. Deti ma tiež veľmi rád, stále sa za nimi ťahá, vhodný je ale hlavne k väčším deťom, lebo menším by isto kradol jedlo z rúk, je veľmi pažravý. Na prechádzkach sa znesie so psíkmi i fenkami, teší sa im,hrá sa s nimi. Doma ho treba ešte usmerňovať, nie vždy je ochotný rozdeliť sa o jedlo či pohladenie. Je to naozaj veľmi milý, hravý, pozitívny psík, ale treba ho zároveň ešte i trochu usmerniť a čo to naučiť. Je základne veterinárne ošetrený, tieto dni ho čaká kastrácia. Momentále sa nachádza v Bratislave.

<h2>Mia</h2>

Mia

O pomoc pre Miu nás poprosila MP, po tom ako museli riešiť, že MIa cez plot pohrýzla susedovho psa. MIa je mladá /ca 1,5 ročná/ fenočka bulla, veľmi energická a hlavne nevychovaná. Je panička 67 ročná pani ju síce ma veľmi rada, ale takto aktívneho psíka nezvláda - čo teda je pochopiteľné, žial v našej krajine je to tak, že ľudia bezhlavo množia a kde psík skončí a ako sa jeho život bude vyvíjať ďalej, je im jedno. Mia nemá problém s cudzími ľudmi, považuje ich za skvelú hračku, skáče na nich od radosti, v rámci hry im kúše do rúk a nôh - nie v snahe ublížiť, berie to ako hru. Na tomto bude treba isto riadne zapracovať. Je zvyknutá žiť dnu, rada sa pri paničke vyvaľuje, robí jej stále spoločnosť - preto je možné, že zo začiatku bude mať i separačku. Iných psíkov momentálne neznesie, ale je mladá, isto by sa na tom dalo pracovať. Mia mala byť pôvodne utratená, ale chceme sa pokúsiť o zázrak a nájsť jej zodpovedného nového majiteľa, ktorý ma vhodné podmienky a hlavne chuť a čas s ňou pracovať. Je nám ale jasné, že to vôbec nebude jednoduché. V blízkej dobe plánujeme zobrať Miu na kastráciu, aby aspoň toto bolo poriešené, lebo v terajšom domove dlho zostať nemôže. Prosíme všetkých milovníkov bullov o zdieľanie a pomoc pri hľadaní riešenia pre Miu. MIa sa nachádza v okolí Žiliny.

<h2>Aston</h2>

Aston

Aston je mladučký, ca ročný psík, mix labradora, resp povahou 100%%%% labrador :D /váha ca 20 kg/. Je to neuveriteľne veselý, maznavý, priateľský psík. Neuveriteľne treštidlo zvedavé, ktoré stále krúti chvostíkom a vyčarí Vám úsmev na tvári. Dlho sa potuloval sám, viackrát ho zjavne zrazilo auto - mal zlomenú panvu a bolo mu treba operovať kĺb. Aston bude do konca života krívať a nebude z neho parťák na viachodinové túry, ale klasické prechádzky, výlety k vode, bláznenie s inými psíkmi pre neho nie su žiaden problém. Potrebuje pohyb, je to naozaj aktívny psík :). Na vodítku chodiť vie, v aute je celkom poslušný. Manipulácia s ním, veterina, nosenie i cudzími ľudmi je tiež úplne v poriadku. V dočasnej opatere je spolu s inými psíkom, malým maltezáčikom, na veterine v čakárni síce na iných psíkov šteká ale skôr by sa chcel s nimi hrať. Hľadáme Astonovi ten naj naj domov, ideálne rodinný domček so záhradkou a prístupom i dnu. Veľmi pomôže i dočasná opatera, kedže je momentálne umiestnený dosť núdzovo.Samozrejme je to mladý psík, treba rátať s tým, že ho treba ešte veľa učiť a venovať sa mu. Aston je čipovaný, 1x odčervený, zatiaľ 1x očkovaný a kastrovaný. Nachádza sa pri Žiline.

<h2>Ria</h2>

Ria

Ria je ca 3 ročný fenka bulla. Pôvodný majiteľ odchádzal do zahraničia a jej hrozilo utratenie. Momentálne je v dočasnej opatere, ale bolo by super, keby nájde trvalý domov. Ria je typický bull, potrebuje pevnú, ale zároveň milujúcu ruku. Je priateľská, nemá problém s manipuláciou, zvláda v pohode i veterinu. O jedlo nemá problém sa rozdeliť, hračky si ale stráži - na tom treba ešte pracovať. Len čo si zvykla na nové prostredie, vie už pekne zostať i sama . Vyzerá to, že so psíkmi sa znesie, fenky a mačičky moc nemusí /ale kedže sa momentálne hára, nie je možné to riadne skúšať/. Ria je očkovaná, čipovaná, odčervená, čaká ju operácia pruhu a kastrácia. Hľadáme pre Riu naozaj zodpovedný domov, ideálne s rodinným domčekom a záhradkou a skúsenosťami s bullami.

<h2>Edynka</h2>

Edynka

Edynka je ca 2ročná vraj pittbulka. Z toho čo vieme, sa doteraz nemala moc dobre, napriek tomu, je to fenočka ktorá neuveriteľne verí ľudom, má ich veľmi rada. Manipulácia na veterine nie je vôbec žiadny problém, ani pre cudzích, je absolutne neagresívna. S malými psíkmi či fenkami sa znesie, na veľkých zatiaľ vrčí. Nerada zostáva sama, najradšej by bola stále so svojim človekom. S dočaskárkou chodí momentálne i do práce, kde spokojne spinká. Vie sa voziť v aute, na vodítku chodí krásne. Momentálne odčervená a čipovaná, čaká ju kastrácia. Už teraz pre ňu hľadáme ten naj naj domov, niekoho kto ocení jej super povahu a bude mať možnosť tráviť s ňou veľa času. Momentálne sa nachádza v Žiline.

<h2>Charlie</h2>

Charlie

Charlie je ca 5 ročný psík, ktorému musela byť po úraze amputovaná predná nožička. Charliemu to však vôbec neprekáža, konečne veselo behá bez toho, aby mal bolesti. K ľudom je veľmi priateľský, so psíkmi to vyzeralo zo začiatku všeliako, ale na veterine si už našiel prvého psieho kamoša :). Nový domov mu hľadáme ideálne v rodinnom domčeku s dobrým plotom a prístupom do tepla :). Charlie pôjde do nového domova čipovaný, očkovaný, kastrovaný. Momentálne sa nachádza v Dolnom Kubíne.

<h2>Tony</h2>

Tony

Tony je 2 ročný kríženček stredného vzrastu. Bol ako šteniatko adoptovaný od nás, žial kvôi zdravotným problémom v rodine, hľadá opäť nový domov. Rodinka Tonymu pred rokom zaobstarala i kamoša Marleyho - je to tiež mladý psík, mix labradora a jazvečíka, sľúbili sme, že pomôžeme inzerovať i jeho. Obaja sú aktívni, hravi, nezbední,potrebovali by riadne vybehať... zvyknutí su na život v byte, nemajú problém s inými psíkmi, deťmi. Kompletne očkovaní, Tony samozrejme i čipovaný a kastrovaný. Nachádzajú sa v Bratislave. NOvý domov hľadajú samozrejme i jednotlivo.

<h2>Ashley</h2>

Ashley

Ashley je 2,5 ročná fenočka stredného vzrastu /11,5 kg, 40 cm v kohútiku/. Je to veľmi milá, šikovná, priateľská a aktívna fenočka. V dočasnej opatere je so psíkmi i fenkami, nemá s nimi problém, ale v novom domove by skôr bola vhodná k psíkovi, s nimi sa vie krásne hrať a nahánať. Vhodná je hlavne do aktívnej rodinky, ktorá jej ponúkne dosť zamestnania a pohybu. Zvyknutá je i na koníky. Hyg. návyky má. Ashley je odčervená, očkovaná, čipovaná a kastrovaná. Na nový domov čaká pri Hlohovci.

<h2>Leya</h2>

Leya

Leya je ca 4-5 ročná fenka mix labradora s niečím nižším a mohutnejším. Leya ma malý hendikep. Nevieme čo sa stalo, ale zjavne už ako šteniatko mala úraz, kedy si poškodila kĺb na prednej nohe a kedže, to nikto neriešil, zle to zrástvo a tak Leya na prednu nohu výrazne kríva. Leya je úžasne zlatíčko, ľudí miluje, i neprijemné veterinárne ošetrenia zvláda v prehľadom i s cudzími ľudmi. Pánovi veterinárovi vďačne podá labku i po očkovaní. Rada si pobehá po dvore, alebo sa prejde, dlhé túry však nie su nič pre ňu. S inými psíkmi asi doteraz nebola moc v kontakte, lebo zo začiatku ich chce \"zjesť\", keď ju psík ignoruje, tak môžu spolu časom pobehovať po dvore. Psiu komunikáciu s ňou bude treba nacvičiť, ale tak viacmenej Leya bude rada i jedináčik. Leya je už odčervená, očkovaná, čipovaná a čaká ju kastrácia. Tiež ešte musí ešte trochu schudnúť,momentálne ma 23 kg, aby nožička nebola moc zaťažovaná, na tom už pracujeme. Nový majiteľ musí rátať i s tým, že Leya okrem dietnej stravy potrebuje pravidene i sirup na kĺby

<h2>Iggy</h2>

Iggy

Veselý, aktívny, vždy pripravený nosiť loptičky, s obrovskou chuťou na všetko jedlé a občas aj nejedlé - to je skrátka Igi- cca 4 ročný mix Pražského krysaříka a malého hladkosrstého pinča. Aj jeho povaha je mixom pováh týchto dvoch plemien - milujúci svoju rodinku, nežný, oddaný, ale zároveň voči cudzím nedôverčivý a trošku ukecaný na všetko neznáme. Igor je vhodný do aktívnej rodinky - miluje pravidelné prechádzky a určite by bol vhodný aj na niektoré psie športy - agility, flyball... Nie je však vhodný do rodiny s malými deťmi - vedome neublíži, avšak jeho láska k jedlu mu nebráni kradnúť čokoľvek jedlé ani z rúk, či rúčok - a tu by mohlo prísť aj k prípadnému úrazu. V dočasnej opatere žije Igor s troma ďalšími psíkmi - fenkou a dvoma psíkmi, s fenkami vychádza vynikajúco, avšak medzi psami občas jeho napoleonsky komplex spôsobuje menšie šarvátky. Preto je vhodný ako druhý psík skôr k fenke, alebo k pokojnému, vyrovnanému psovi a skúsenejšiemu majiteľovi, ktorý zvládne jeho dominantné správanie ukočírovať. Hygienické návyky má Igor pri pravidelných vychádzkach 100 %%%%. Pre jeho trošku hlučnejšie správanie je vhodný skôr do rodinného domu, kde jeho pravidelné hlásenie každého pohybu nebude rušiť ani horných, ani dolných susedov, alebo do bytu s tolerantnými susedmi. :) Igi je očkovaný, pravidelne odčervovaný a kastrovaný. Nachádza sa v DO pri Ilave.

<h2>Bonny</h2>

Bonny

Bonny je ca 7 ročný psík, podľa vzhľadu mix bernského salašníckého psíka. Dostal sa k nám po vážnom úraze, pri ktorom si škaredo zlomil nohu, bola treba operácia. Začiatky u nás si teda dosť \"odtrpel\" i keď to bolo pre jeho dobro a tak bol zo začiatku dosť nevrlý. Po čase však zistil, že človek vie pohladiť, má veľa pamlskov a vie ho zobrať na prechádzku a je to už kamoš veliký. Tak či tak, prvé dni treba trochu trpezlivosť, kým si zvykne na nové prostredie. S mačičkami nemá problém, psíkov či fenky si vyberá podľa sympatii, vyzerá to, akoby predtým nemal možnosť kontaktu s inými psíkmi. Doma je to taký lenivec, rád vylihuje na svojej sedačke, či v koterci. , Vonku si ale rád i trochu pobehne, nie je to však spoločník na dlhé túry. Na nový domov čaká pri Liptovskom Mikukáši.