Psíky

<h2>Belka</h2>

Belka

Belka, je ca 2-3oj ročná 12 kilová fenočka. Doteraz sa zjavne nemala moc dobre o to viac si teraz užíva pozornosť. So psíkmi i fenkami sa znesie, ale rada ich \"otravuje\" čiže vhodná skôr k hravému psíkovi. Je hravá, veselá, pri človeku sa pekne drží i na voľno. Rýchlo sa viaže na človeka, má rada hladkanie, celkovo pozornosť. Na cudzie zvyky a neznáme veci si rada pošteká, preto skôr vhodná do domčeku ako do bytu. Hyg. návyky má už zvládnuté. Belka pôjde do nového domova očkovaná, čipovaná,kastrovaná. Na nový domov čaká pri Hlohovci.

<h2>Lara</h2>

Lara

Lara je ca 1.5 ročná fenka, mix zlatého retrievera, našla sa na pumpe blízko Žiliny. Dlho sme si mysleli, že sa iba zabehla, žial nikto sa k nej nehlási. Pritom je naozaj krásna a skvelá. Má ca 18kg, je veľmi priateľská, labku podáva na počkanie :). S vozením v aute, žiež nemá problém. So psíkmi v čakárni na veterine bola tiež kamoška, s fenkami nevieme ešte ako. Larka je už čipovaná, očkovaná, bolo jej urobené sono /aby sme si boli istý, že nečaká šteniatka/, čaká ju ešte preočkovanie a kastrácia. Larke hľadáme domov/dočasnú opateru iba s prístupom dnu, kľudne i v byte, nerada ostáva na záhrade sama. Nachádza sa pri Žiline.

<h2>Klaris</h2>

Klaris

Klaris, ca ročná fenočka, taká mini labradorka. Má 14 kg a už viac neporastie. Veľmi zlatá, jemná, priateľská, znášanlivá. Naozaj zlatíčko. Jediné, čo sa musí naučiť je, že ľudia na ňu hovoria, že má meno...doteraz žila ako samorast. Klariska je odčervená, dostala pipetu a je čipovaná. Momentálne sa hára, potom sa bude riešiť očkovanie a kastrácia. Jej dočasná opatere je naozaj núdzova, preto by nam veľmi potešila dlhodobá dočaska.

<h2>Karamel</h2>

Karamel

Nové: ďakujeme za zdieľanie, Karamelko už má dočasnú opateru, veríme, že sa tak pekne zabýva a čoskoro bude fit.Viac info budeme pridávat postupne. Karamelko sa našiel pred pár dňami pri Žiline, vo veľmi zlom zdravotnom stave, majiteľa sa zatiaľ nepodarilo nájsť. Je možné, že ho ani nikto nehľadá i keď nechápeme prečo, napriek bolestiam, ktoré má, je to veľmi milý, jemný, priateľský havinko. Karamelko je riadne doudieraný, našťastie, nemá ale nič zlomené, ani vnútorne kŕvacanie a po 3och dňoch na infúziach, nám konečne začal papať a krútiť chvostíkom. Momentálne dostáva ešte lieky proti bolesti a antibiotiká, ale už pekne reaguje na okolie a sem tam sa i prejde po záhradke. Žial u nás medzi toľkými psíkmi, ktoré by mu nechtiac mohli ublížiť, je veľmi veľa sám. Pritom si veľmi užíva hladkanie. Ak by sa našiel niekto zo Žiliny či blízkeho okolia, ochotný zobrať si ho do dočasnej opatery boli by sme veľmi vďačné. Karamelko má 7,7 kg, je to naozaj drobček, ktorého pekne odnesiete na rukách, pri pravidelnom nosení von, pekne ciká vonku. Väčšiňu dňa prespí. Zatiaľ sme ho skúšali iba s kľudnou fenkou a tešil sa jej, ak by mal ísť, ale k inému psíkovi, tak naozaj iba ku kľudnému, je naozaj ešte dosť ubolený.

<h2>Diego</h2>

Diego

Tento mladý psík,ca 1-1,5 ročný. Momentálne už pár dní v dočaske v byte, zatiaľ nemá problém. hyg. návyky zjavne chápe. Je to naozaj aktívny psík, čiže potrebuje veľa pohybu a zároveň zamestnať tu jeho šikovnú hlavu. V byte su s ním spolu 2 fenky, úplne maličkú naháňa/pasie, s väčšou nemá problém. Odčervený, čipovaný, čerstvo kastrovaný, čaká ho očkovanie.

<h2>Ronny</h2>

Ronny

Ronny je ca ročný havinko. Veľmi veselý, aktívny, milý psíšek. Svoj doterajší život trávil na reťazi, ale vďaka dočasnej opatere má konečne dostatok pozornosti, voľnosti a starostlivosti. Ronny je naozaj zlatíčko, také živé striebro, veľmi sa teší z každej pozornosti. Má rád pohyb, prechádzky, skákanie...isto by bol vhodný i pre niekoho kto by chcel skúsiť agility, alebo dogdancing so psíkom. Hyg. návyky má, s fenkami je kamoš, so psíkmi ešte celkom nevieme odhadnúť. Ronny je odčervený, čipovaný, očkovaný. v blízkej dobe ho čaká ešte preočkovanie a kastrácia /tu však samozrejme môže absolvovať už v novom domove/.

<h2>Nero</h2>

Nero

NERO HĽADÁ DOČASKU/NOVÝ DOMOV!!! Nádherný, obrovský (65/70kg) 8 ročný dobrák Nerko /vraj mix bernardína a berského salašníckeho psa/hľadá niekoho, kto sa mu bude mať čas venovať. Nero momentálne trávi celé dni i noci sám a zle to znáša, potrebujeme pre neho rodinu, kde by nepociťoval samotu, kde by bol súčasťou každodenného života. Nerko má všetkých rád. Ľudí, deti, psov.. Len väčšinou sa ho psy najprv zľaknú, kvôli jeho veľkosti. Je to veľký, dobrý macko, ktorý nikomu neublíži a je veľmi vďačný za akúkoľvek pozornosť a pohladenie. Hľadáme mu preto ľudí s rovnako veľkým srdcom, ako na on. ❤️ Nachádza sa v Žiline

<h2>Zero</h2>

Zero

Zero je ca 9 mesačný mladý psík, mix labradora. Pred časom sme hľadali domov jeho sestričke, keď sme zistili ze pomoc potrebuje i Zerko, tak prišiel k nám. Zero - totalný puberťák, hrávy, bláznivý, schopný človeku vyskočiť od radosti aj na hlavu :D. K ľudom ktorých pozná/spozná je neuveriteľne maznavý a kontaktný. Hyg. návyky má, v aute sa dokáže voziť i pol dňa. S fenkami sa rád blázni a hrá, so spíkmi mu to moc nejde. Nevhodný k hydine, jedine, že by ste ju potrebovali trochu preriediť :). Už aj pochopil, že treba i poslúchať, ale samozrejme, ho treba ešte cvičiť a vychovávať.. Zero pôjde do nového domova odčervený, očkovaný, čipovaný /podmienkou adopcie je okrem iného kastrácia v dospelosti/. Je to ideálny psík do rodiny, či k mladým ľudom, ktorý okrem verného parťáka hľadajú i rozumného strážcu. Výlety, cvičák, hry s loptičkou to všetko sa mu veľmi bude páčiť, ako i váĺanie na gauči. Kto bude mať zo začiatku trošku trpezlivosti a pomôže mu dobehnúť všetko zameškané, získa super parťáka. Zero sa nachádza v okolí Martina.

<h2>Bady</h2>

Bady

Bady je ca 1.5-ročný psík, mix zlatého retrievera a farbiara. Pred rokom sme hľadali domovy jeho súrodencom, teraz ho žial hľadá i on. Bady je úžasný, mladý psík...socializovaný s inými psíkmi, mačičkami, deťmi. Ale kedže má v sebe i farbiara, potrebuje veľa pohybu, zamestnať tu jeho šikovnú hlavičku, ale tiež maznanie a byť členom rodiny. V pôvodnej rodine, trávil Bady veľa času sám a tak robil blbosti /čo ale plne chápeme, že sa nudil/. V dočasnej opatere je z neho veľký maznák a spokojný psík. Pre Badyho hľadáme aktívnu rodinku, ktorá chodí do prírody, či je ochotná tráviť nejaký čas s Badym i na cvičáku a kde sa bude môcť zároveň vyvaľovať i na gauči .Aktívny psík parťák či parťáčka by tiež bola super. Bady je čipovaný, očkovaný, kastrovaný. Na ten naj nový domov čaká pri Topoľčanoch.

<h2>Lila</h2>

Lila

Lilka, je mladučká ca 1-1.5 ročná fenočka,má ca 15 kg, v predkoch má asi i labradora. Veselá, hravá, bláznivá, vždy pripravená zbehnúť na prechádzku /chôdzu na vodítku treba ešte cvičiť, zatiaľ ťahá/, alebo na aportovanie loptičky. Na cudzích psíkov šteká, ale po zoznámeni nemá problém ani s fenkami ani so psíkmi. Hrá sa však dosť bláznivo a tvrdšie, preto vhodná skôr ku psíkovi podobnej veľkosti a nadšenia do hry. Kedže má žial z predchádzajúceho života zlé skúsenosti s mužmi, na tomto treba ešte zapracovať, inak nemá problém s nikým, nechá so sebou bez problémov manipulovať na veterine /a to i chudzími/. Vhodná najmä do rodinného domčeku, ale isto s prístupom i dnu, rada behá po záhrade, ale zároveň sa i rada vyvaľuje v teple, paplónom sa vie i sama zakryť :D. Noví majitelia by isto mali byť aktívni ľudia, pripravení so psíkom i trochu pracovať, či chodiť na cvičisko, odmenou im bude naozaj úžasná parťáčka.

<h2>Majka</h2>

Majka

Maja je ca ročná mladá fenka, má 18 kg. Prišla k nám z jedného družstva, kde sa narodila ako neplánované/nechcené šteniatko a dlho žila iba zatvorená v koterci. Preto je zo začiatku dosť neistá, plachá, najmä v novom prostredí.Avšak len čo si zvykne na nové prostredie a hlavne v spoločnosti iných psíkov je to veselá, hravá fenočka. Majka je v dočasnej opateru v rodinnom domčeku, v kontakte je s psíkom, mačičkami, inými zvieratkami i malými deťmi. Hyg. návyky má. Ideálny domov pre ňu by bol v rodinnom domčeku a hlavne s iným psík kamošom, ktorý by ju trochu potiahol. Zo začiatku bude treba trošku trpezlivosti, ale Majka stojí naozaj za to. Maja je odčervená, čipovaná, očkovaná, kastrovaná. Nachádza sa v Bratislave.

<h2>Zuzi</h2>

Zuzi

Zuzi je mladá, ca 1-1.5 ročná fenočka menšieho vzrastu /má ca 7 kg/. Pochádza zo zlých podmienok a veľa dobrého doteraz nezaźila, preto je zo začiatku dosť plachá. Keď si však na človeka zvykne, je to milá, vďačná a trochu nezbedná fenočka. So psíkmi i fenkami si rozumie, v novej rodine by ale skôr uvítala psieho parťáka ako parťačku. Vhodná je skôr do rodinného domčeku so záhradkou /samozrejme s celoročným prístupom dnu/ ako do bytu, kedže zatiaľ sa necíti moc istá na vodítku. Zuzi je fenočka pre ľudí, ktorí sú ochotní, zo začiatku, so psíkom pracovať a učiť ho všetko zameškané. Kto si na ňu nájde čas a bude sa jej venovať, získa naozaj vernú a vďačnú parťáčku. Zuzi je odčervená, čipovaná, očkovaná i kastrovaná. Na nový domov čaká pri Senici.

<h2>Dorka</h2>

Dorka

Dorka je ca 10 mesačná mladá fenka. Momentálne má 20 kg, ešte trošku ešte asi porastie. Milá, priateľská, znášalivá, učenlivá...ako si ju vychováte, taká bude. V dočasnej opatere v kontakte so psíkmi i fenkami, menšími i väčšími, i mačičku sem tam stretne. Vhodná i do rodiny s rozumnými deťmi. Hľadáme pre ňu zodpovedný domov, kde vedia, že zvieratko je záväzok na mnoho rokov a treba sa mu venovať. Dorka je odčervená, očkovaná, čipovaná, podmienou adopcie je okrem iného i kastrácia v dospelosti.

<h2>Wendy</h2>

Wendy

Wendy je ca 7 ročná fenočka, mix argentínskej dogy a bulla. V pôvodnom rodine ostala po rokoch \"zabudnutá\" v koterci. Wendy je k ľudom naozaj skvelá, nemá problém ani s cudzími, nechá so sebou pekne manipulovať. So psíkmi jej to ešte ako tak ide, ale treba skúsenejšieho psíčkara, fenky nemá rada vôbec. Wendy pôjde do nového domova odčervená, očkovaná, kastrovaná, čipovaná. Veľmi by sme si pre ňu priali rodinku, kde by si konečne mohla užívať teplo domova a dostatok pozornosti. Pomôže i dlhodobá dočasná opatera, ked by mohla čakať na nový domov v teple. Nachádza sa v Považskej Bystrici.

<h2>Dante a Dario</h2>

Dante a Dario

Dante a Dario sú ca 6 mesačné šteniatka, momentálne majú 11 a 13kg, čiže v budúcnosti stredného vzrastu do 20kg. Veľmi milí, jemní, priateľskí, maznaví. Naozaj veľmi zlatí, nemajú problém s inými psíkmi, mačičkami, deťmi. Na vodítku zatiaľ chodia dosť opatrne, na rušnej ceste sa dosť boja. Oveľa radšej sa vyvaľujú na gauči, alebo v peliešku. Vhodní najmä do rodinného domčeka s prístupom i dnu, naozaj veľmi vyhľadávajú blízkosť človeka. Sú naozaj zohraná dvojka, ak by sa im podarilo násť domov spoločne bolo by to naozaj skvelé, ale samozrejme môžu ísť i jednotlivo. Odčervení, očkovaní, čipovaní. Podmienkou adopcie je okrem iného i kastrácia v dospelosti, nechcených psíkov je už viac než dosť a i títo dvaja boli vyhodení pri ceste. Nachádzajú sa v dočasnej opatere v Žiline.

<h2>Tristan</h2>

Tristan

Tristan je ca 3,5 mesačné šteniatko, pravdepodobne ďalší so súrodencov \"Tores a Tosca\". V budúcnosti bude väčšieho vzrastu, ca 30 kg, už teraz má 12kg. Typické šteniatko, hravý, milý, ale i nezbedný. V dočasnej rodinke ma i psieho parťáka s ktorým si super rozumie. Momentálne býva v rodinnom domčeku, spinká dnu a cez deň sa hrá na záhrade. Odčervený, očkovaný, čipovaný, podmienkou adopcie je okrem iného i kastrácia v dospelosti. Treba si uvedomiť je takto veľké šteniatko /a teda nielen to/ potrebuje v období rastu naozaj kvalitnú stravu a prípadne i vitamíny na kĺby. Nachádza sa v okolí Rajeckých Teplíc.

" data-category="alkaline-earth">

\"Ečkovci\"

Domov hľadá už iba Edko!!Ečkovci alebo Ema(adoptovaná), Emily(adoptovaná), Estel (adoptovaná), Elvíra (adoptovaná), Ernie (adoptovaná) a Edo sú 8 týždnové šteniatka, pravdepodobne mix NO a labradora. Doteraz žili v malom, mokrom chlievikuu bez svetla, ale to už našťastie majú za sebou, už su v teple, vykúpaní, dostavajú klavitnú stravu a vitamíny. Momentálne majú od 5 do 8kg /tie menšie z nich okolo 20 kg, tie väčšie do 30kg). Čiže v budúcnosti budú stredného až väčšieho vzrastu. Sú to ešte dosť vystrašené drobce, ale už začínajú zvedavo objavovať svet a užívať si blízkosť človeka a pohladenie. Ako si ich vychováte také budú...dúfame, že v sebe majú poslušnosť NO a priateľskosť labíka :). Sú už 2x odčervené, čaká ich čipovanie a očkovanie. Hľadáme im tie naj domovy, napriek tomu, že budú väčšieho vzrastu, tak iba ako členom rodiny i s prístupom dnu. Podmienkou adopcie je kastrácia v dospelosti. Veľmi pomôže i dočasná opatere, kde by sa drobcom mohli individuálne venovať. Nachádzajú sa v Žiline.

<h2>Atos</h2>

Atos

Atos je ca 3 ročný psík, taký menší mix retrievera, alebo väčší mix kokríka - má 15 kg. Bol vyhodený z auta v jednej dedine, kde sa potom pár dni túlal. Atos je veľmi priateľský psík, na veterine, kúpani i strihaní pekne spolupracoval. Stále krúti chvostíkom a veľmi sa teší z ľudí, pozornosti, spoločnosti. Keď sa zabýva, vie pekne ostať sám doma. Deti ma tiež veľmi rád, stále sa za nimi ťahá, vhodný je ale hlavne k väčším deťom, lebo menším by isto kradol jedlo z rúk, je veľmi pažravý. Na prechádzkach sa znesie so psíkmi i fenkami, teší sa im,hrá sa s nimi. Doma ho treba ešte usmerňovať, nie vždy je ochotný rozdeliť sa o jedlo či pohladenie. Je to naozaj veľmi milý, hravý, pozitívny psík, ale treba ho zároveň ešte i trochu usmerniť a čo to naučiť. Je základne veterinárne ošetrený, tieto dni ho čaká kastrácia. Momentále sa nachádza v Bratislave.

<h2>Mia</h2>

Mia

O pomoc pre Miu nás poprosila MP, po tom ako museli riešiť, že MIa cez plot pohrýzla susedovho psa. MIa je mladá /ca 1,5 ročná/ fenočka bulla, veľmi energická a hlavne nevychovaná. Je panička 67 ročná pani ju síce ma veľmi rada, ale takto aktívneho psíka nezvláda - čo teda je pochopiteľné, žial v našej krajine je to tak, že ľudia bezhlavo množia a kde psík skončí a ako sa jeho život bude vyvíjať ďalej, je im jedno. Mia nemá problém s cudzími ľudmi, považuje ich za skvelú hračku, skáče na nich od radosti, v rámci hry im kúše do rúk a nôh - nie v snahe ublížiť, berie to ako hru. Na tomto bude treba isto riadne zapracovať. Je zvyknutá žiť dnu, rada sa pri paničke vyvaľuje, robí jej stále spoločnosť - preto je možné, že zo začiatku bude mať i separačku. Iných psíkov momentálne neznesie, ale je mladá, isto by sa na tom dalo pracovať. Mia mala byť pôvodne utratená, ale chceme sa pokúsiť o zázrak a nájsť jej zodpovedného nového majiteľa, ktorý ma vhodné podmienky a hlavne chuť a čas s ňou pracovať. Je nám ale jasné, že to vôbec nebude jednoduché. V blízkej dobe plánujeme zobrať Miu na kastráciu, aby aspoň toto bolo poriešené, lebo v terajšom domove dlho zostať nemôže. Prosíme všetkých milovníkov bullov o zdieľanie a pomoc pri hľadaní riešenia pre Miu. MIa sa nachádza v okolí Žiliny.

<h2>Ria</h2>

Ria

Ria je ca 3 ročný fenka bulla. Pôvodný majiteľ odchádzal do zahraničia a jej hrozilo utratenie. Momentálne je v dočasnej opatere, ale bolo by super, keby nájde trvalý domov. Ria je typický bull, potrebuje pevnú, ale zároveň milujúcu ruku. Je priateľská, nemá problém s manipuláciou, zvláda v pohode i veterinu. O jedlo nemá problém sa rozdeliť, hračky si ale stráži - na tom treba ešte pracovať. Len čo si zvykla na nové prostredie, vie už pekne zostať i sama . Vyzerá to, že so psíkmi sa znesie, fenky a mačičky moc nemusí /ale kedže sa momentálne hára, nie je možné to riadne skúšať/. Ria je očkovaná, čipovaná, odčervená, čaká ju operácia pruhu a kastrácia. Hľadáme pre Riu naozaj zodpovedný domov, ideálne s rodinným domčekom a záhradkou a skúsenosťami s bullami.

<h2>Edynka</h2>

Edynka

Edynka je ca 2ročná vraj pittbulka. Z toho čo vieme, sa doteraz nemala moc dobre, napriek tomu, je to fenočka ktorá neuveriteľne verí ľudom, má ich veľmi rada. Manipulácia na veterine nie je vôbec žiadny problém, ani pre cudzích, je absolutne neagresívna. S malými psíkmi či fenkami sa znesie, na veľkých zatiaľ vrčí. Nerada zostáva sama, najradšej by bola stále so svojim človekom. S dočaskárkou chodí momentálne i do práce, kde spokojne spinká. Vie sa voziť v aute, na vodítku chodí krásne. Momentálne odčervená a čipovaná, čaká ju kastrácia. Už teraz pre ňu hľadáme ten naj naj domov, niekoho kto ocení jej super povahu a bude mať možnosť tráviť s ňou veľa času. Momentálne sa nachádza v Žiline.

<h2>Charlie</h2>

Charlie

Charlie je ca 5 ročný psík, ktorému musela byť po úraze amputovaná predná nožička. Charliemu to však vôbec neprekáža, konečne veselo behá bez toho, aby mal bolesti. K ľudom je veľmi priateľský, so psíkmi to vyzeralo zo začiatku všeliako, ale na veterine si už našiel prvého psieho kamoša :). Nový domov mu hľadáme ideálne v rodinnom domčeku s dobrým plotom a prístupom do tepla :). Charlie pôjde do nového domova čipovaný, očkovaný, kastrovaný. Momentálne sa nachádza v Dolnom Kubíne.

<h2>Ashley</h2>

Ashley

Ashley je 2,5 ročná fenočka stredného vzrastu /11,5 kg, 40 cm v kohútiku/. Je to veľmi milá, šikovná, priateľská a aktívna fenočka. V dočasnej opatere je so psíkmi i fenkami, nemá s nimi problém, ale v novom domove by skôr bola vhodná k psíkovi, s nimi sa vie krásne hrať a nahánať. Vhodná je hlavne do aktívnej rodinky, ktorá jej ponúkne dosť zamestnania a pohybu. Zvyknutá je i na koníky. Hyg. návyky má. Ashley je odčervená, očkovaná, čipovaná a kastrovaná. Na nový domov čaká pri Hlohovci.

<h2>Leya</h2>

Leya

Leya je ca 4-5 ročná fenka mix labradora s niečím nižším a mohutnejším. Leya ma malý hendikep. Nevieme čo sa stalo, ale zjavne už ako šteniatko mala úraz, kedy si poškodila kĺb na prednej nohe a kedže, to nikto neriešil, zle to zrástvo a tak Leya na prednu nohu výrazne kríva. Leya je úžasne zlatíčko, ľudí miluje, i neprijemné veterinárne ošetrenia zvláda v prehľadom i s cudzími ľudmi. Pánovi veterinárovi vďačne podá labku i po očkovaní. Rada si pobehá po dvore, alebo sa prejde, dlhé túry však nie su nič pre ňu. S inými psíkmi asi doteraz nebola moc v kontakte, lebo zo začiatku ich chce \"zjesť\", keď ju psík ignoruje, tak môžu spolu časom pobehovať po dvore. Psiu komunikáciu s ňou bude treba nacvičiť, ale tak viacmenej Leya bude rada i jedináčik. Leya je už odčervená, očkovaná, čipovaná a čaká ju kastrácia. Tiež ešte musí ešte trochu schudnúť,momentálne ma 23 kg, aby nožička nebola moc zaťažovaná, na tom už pracujeme. Nový majiteľ musí rátať i s tým, že Leya okrem dietnej stravy potrebuje pravidene i sirup na kĺby

Last october curriki launched a set of project based learning activities for geometry https://pro-academic-writers.com/ students

.